Diskusní téma: Otázky a odpovědi:

Dluh v zahraničí

Marie | 13.04.2014

Dobrý den,prosím o radu,nevím na koho se obrátit...Nezaplatili jsme fa za ošetření v nemocnici ve Francii.(manžel tam měl před 7 lety nehodu.)V létě 2013 přišel dopis.že to máme zaplatit do 15 dnů,jinak ,že to předavají soudu.Stále jsme to nezaplatili a teď nevíme co nás čeká....Zda přijde francouzský exekutor nebo se to bude řešit přes český soud?Nebo kyž to teď zapltíme není už pozdě?Prosím o radu děkuji. Marie

Re: Dluh v zahraničí

hana.exe@seznam.cz | 13.04.2014

Dobrý den, paní Marie,

jelikož neznám bližší informace, odpovědět Vám mohu jen v obecné rovině. Je důležité, zda jste ve Francii byli sami, nebo s cestovní kanceláří, zda jste měli pojištění, nebo alespoň připojištění a na co vše se pojistka vztahovala. Informovat se můžete tam, kde jste byli na pobyt ve Francii pojištěni (připojištěni), ať je to vaše zdravotní pojišťovna, nebo zjednaná, či základní povinná u cestovní kanceláře. Zde by Vám měli pomoci celou věc vyřešit. Pokud jste však nikde pojištěni nebyli, pak doporučuji obrátit se na Vaší zdravotní pojišťovnu a požádat je, zda by Vám pomohli, nebo alespoň poradili, jak věc uvést do pořádku.

Pokud Vám dosud nic jiného, než výzva k úhradě nedošlo, je nutné pokud možno co nejdříve pohledávku uhradit. Po provedení úhrady je vhodné napsat doporučený dopis, přiložit kopii o zaplacení pohledávky a žádat o písemné potvrzení, že je již vše v pořádku.

Pokud by však byla věc více komplikovaná, se kterou by Vám ani pojišťovna nedokázala poradit, pak je vhodné oslovit advokátní kancelář, kde Vám jistě pomohou celou věc vyřešit. Doporučuji jednat promptně, jelikož se může exekuce předat do Čech a zde bude bude po Vás vymáhána již s několikanásobně navýšenou fin. částkou.

Zda nesouhlasíte s s neoprávněnými exekucemi, stačí vyplnit kontaktní formulář: https://neopravnene-exekuce-obrana.webnode.cz/pridejte-se-k-nam/

Přeji hodně sil.
Hana K.

EXE

Alexander | 13.04.2014

Dobrý den
jsem si vědom svých dluhů z podnikání (mé hloupé naivity) ale přesto se zeptám. Automobil na leasing s jasně deklarovaným majitelem(leasingová společnost) na malém TP vozidla mě zabavil a odvezl p.exekutor Vrána . Následně celou situaci vyřešila leasingová společnost , kterou jsem o problému informoval. Je tohle ale normální?Vozidlo navíc sloužilo k mé jediné výdělečné činnosti(polepené reklamou) , takže i volovi muselo být jasné , že to není ,bavorák ' pro soukromé akce.

Re: EXE

hana.exe@seznam.cz | 13.04.2014

Dobrý den, pane Alexander,

předem se omlouvám za opožděnou odpověď, sama se nyní potýkám s exekutorskou kanceláří, která jedná naprosto neoprávněně.

Ačkoli neznám bližší informace, mohu vycházet jen z Vašich informací uvedené v mailu. Pokud Vám byl exekučně zabaven automobil, který je jednoznačně ve vlastnictví leasingové společnosti a zda bylo prokazatelně používáno k výkonu Vaší práce, rozhodně se jedná o neoprávněné plnění exekučního výkonu. V tomto případě jste zvolil správný postup, že jste uvědomil leasingovou společnost. Předpokládám, že ta si automobil vyžádala zpět k navrácení a pokud řádně hradíte splátky, měla by Vám jej vrátit do užívání.

Jelikož jsou jednoznačně daná pravidla Exekučního řádu i Exekuční legislativy, neoprávněných exekucí se exekutoři dopouštějí prakticky zcela běžně, jelikož je jen málo možností, jak se skutečně efektivně bránit a to v právní státě opravdu normální není, proto se snažíme na tuto problematiku hromadně poukazovat.

Pokud je skutečně vše tak, jak jste napsal, pak doporučuji požádat leasingovou společnost, zda by Vám dala k dispozici kopii velkého TP a poté spolu se všemi ostatními podklady (jejich kopie) týkající se neoprávněného zabavení automobilu přiložte ke stížnosti na Exekutorskou komoru v Praze, nebo Brně (v Brně reagují rychleji). Je třeba popsat celou událost, Vaše tvrzení podložte kopiemi podkladů a žádejte nejen o prošetření, zda exekutor jednal v souladu se zákonem, dále okamžité zjednání nápravy, informaci, zda bude exekutor vůbec nějak sankcionován a zároveň máte možnost vyčíslit škody, které Vám tímto neoprávněným jednáním vznikly včetně ztráty zisku, kdy jste se např. nemohl bez auta dostavit ke klientům. Vždy je však nutné ke každé žádosti, stížnosti apod. napsat závěrem, že žádáte o písemné vyjádření, bez tohoto Vám ze zákona nikdo ani odpovídat nemusí.

Zároveň můžete podat na PČR oznámení na podezření ze spáchání trestného činu zneužití veřejného činitele, taktéž je nutné, aby jste své tvrzení podložil všemi potřebnými kopiemi podkladů, kteří celou věc sami prošetří a pakliže zjistí, že se skutečně jednalo o pochybení ze strany exekuční kanceláře, celou věc by měli sami postoupit k dalšímu řešení. Budu ráda, když nás budete i nadále informovat o dalším vývoji.

Pokud též nesouhlasíte s neoprávněnýmin exekucemi,
je možné vyplnit náš kontaktní formulář: https://neopravnene-exekuce-obrana.webnode.cz/pridejte-se-k-nam/

Přeji hodně sil.
Hana K.

Exekuce na plat

Veronika | 13.04.2014

Dobry den. Mela bych dotaz. Muj pritel mel exekuci od vzp, kterou splatil pred rokem. Ale stalo se to , ze mu prisla dalsi exekuce od vzp, ze tam dluzi jeste za 10 mesicu. Je zakone aby po roce splaceni prislo, ze ma od stejne firmy dluh? Proc po nem nechtely splaceni najednou.
Veronika


Re: Exekuce na plat

hana.exe@seznam.cz | 13.04.2014

Dobrý den, paní/slečno Veroniko,

na Váš dotaz nelze jednoznačně odpovědět, jelikož neznám podrobnosti. V případě Vašeho přítele je především důležité zjistit, za jaké období mu druhá exekuce vznikla. V prvé řadě by měl sám vědět, jak dlouho, tedy kolik měsíců VZP povinné platby nehradil, za kolik měsíců i za jaké období mu byla nařízená první exekuce a podle toho zjistí, za jaké období mu vznikla exekuce druhá. Pokud před rokem umořil první exekuci a i nadále VZP zdr. pojištění nehradil, mohla mu druhá exekuce samozřejmě vzniknout. Těžko si dovedu představit, že Vašemu příteli vznikla první exekuce, kde by bylo opomenuto připočítat dalších 10 měsíců za nehrazení zdravotní pojištění VZP.

Doporučuji, aby Váš přítel osobně navštívil pobočku VZP a zde zjistil, jaké skutečné dluhy i za jaké období mu u VZP vznikly.

Přeji hodně sil.
Hana K.

Dotaz

Gregorová | 13.04.2014

Dobrý den ,stala se mi věc ,že tu byla exekuce ,u mojí tchýně doma ,že se tu zdržuji , jednala jsem s nimi velmi slušně ,vpustila jsem je do bytu ,zde je pouze stavba a my obíváme pouze jeden pokoj ,ne že je dluh u VZP za dobu ,kdy jsem byla evidována u UP ,ale hlavně i přesto ,že mi zde exekutor potvrdil ,že jsem nějakou část zaplatila a ještě mi tedy z vypisu z učtu na spořitelně jasně ukázali ,že mi strhli peníze z účtu do kontokorentu ,plus mateřskou ,i přesto jsem přišel vykonavatel od P.Brtančíka s tím ,že jim dlužím a že jdou zabavit majetek ,vytáhl z mého manžela 10 000 Kč a ještě mne nutil i přesto ,že jsem vážně nemocná ,abych mu podepsala splátkový kalendář na 5000 i přesto ,že jsem Pana vykonavatele jasně ujišťovala o následcích které to bude na naši rodinu mít ,vzhledem k tomu ,že nás živí pouze můj manžel.Nakonec mi tu vykonavatel označil televizi a tiskárnu , když jsem předložila že televize je manžela ,řekl mi ,si to odlepte sama ,na tiskárnu jsem upozornila ,že ji manžel používá k práci a ani to bohužel nerespektoval a říkal mi ,že mám být v klidu a nechat to tak jak to je , po označení mých věcí napsal do soupisu ale věci mojí tchýně ,která se ohradila ,že je zde majitelkou bytu a veškeré věci jsou pouze její a mého manžela ,ještě za dobu před manželstvím ,jelikož já jsem opravdu nemajetná a jsem ráda ,že splácím dluh manželovi na výživné ,za který jsem byla odsouzena ,zůstává nám tudíž opravduu jen životní minimum ,když jsem ale následně volala na VZP a chtěla to po nich vysvětlit , odpověď byla ,že od Pana Brančíka jeětě neviděli ani korunu ,ani snahzu ,že bych to splácela ,domnívám se tedy ,že pan Brančík tuto exekuci vykonal ,ale již po druhé ,potřebuji pomoc ,mám poslední rok na doplacení výživného a ukončení podmíbka a nemohu platit uplně zbytečně exekuci neusttále dokola a ještě neopravněně ,děkuji za pochopení .

S pozdravem Gregorová

ps.navic jsem se dočetla tedy ,že pan Brančík je stíhaný za podvody ,tak potom už tomu nerozumím vůbec:(

Re: Dotaz

hana.exe@seznam.cz | 13.04.2014

Dobrý den, paní Gregorová,

ačkoliv nejsme soukromá bezplatná advokátní kancelář, ale snažíme se poukazovat na likvidační exekuční zákony, které umožňují i neoprávněné plnění exekucí, což ničí na sta tisíce lidských životů, pokusím se Vám odpovědět.

Z Vašeho emailu není však vše zcela patrné, neznám bližší podrobnosti, tedy budu jen vycházet z Vašich informací.

Pokud jsem správně porozuměla, tak by Vám dluh měl vzniknout u VZP . U VZP si vyžádejte, aby Vám poslali výpis, z jakého období Vám u nich dluh vznikl a pokud bude skutečně za období, kdy jste byla evidovaná na ÚP, pak dluh po Vás skutečně vymáhají neoprávněně, jelikož zdravotní měl za Vás hradit ÚP.
Již zde by se jednalo o neoprávněnou exekuci a máte možnost se bránit. Je nutné o tomto zjištění co nejdříve obeznámit exekutorskou kancelář, žádat o zastavení exekuce a dokonce i navrácení již Vámi uhrazených fin. částek. Musíte však vše doložit patřičnými doklady, vždy je nutné veškeré Vaše tvrzení dokládat písemnými důkazy.

Rozhodně nedoporučuji jednat telefonicky, vše jen písemně a doporučeně.

Nejdříve je třeba zjistit, zda je exekuce skutečně oprávněná. V každém případě mělo dojít k soudnímu rozhodnutí a o tom jste měla být přímo doporučeným dopisem ze soudu informována, i zde jste měla dostat možnost vyjádřit se, buď dluh uznat, nebo jej sporovat. Bez soudního příkazu po Vás nikdo exekuci nemůže vymáhat. Exekutoři musí vždy jednat jen na základě soudního rozhodnutí o kterém se musíte dovědět i Vy. Musíte si však řádně vybírat poštu. V žádném případě bez tohoto postupu nepodepisujte ani splátkový kalendář, jelikož tím dluh uznáváte.

Pokud si ověříte, že je však exekuce oprávněná, měla jste hned písemně požádat o možnost splátkového kalendáře a poté se snažit dojednané splátky dodržovat.

Pokud vše došlo tak daleko, že již u Vás byli exekuci vykonávat, pak jste si měli k plnění exekuce ve Vašem bytě (domě) přizvat PČR a nechat učinit zápis. Též se doporučuje na jednání exekutorů v domácnosti pořizovat videozáznam, zejména, pokud jste si zjistila, že je exekutor již stíhaný za podvody. Polepené věci však sama odlepovat nesmíte. Exekuční zákon umožňuje v domácnosti věci zabavit kohokoliv, poté je však nutné dokazovat, které věci nepatřili Vám, tedy byli zabaveny neoprávněně a toto prokazovací břemeno je na Vás, což znamená, že musíte učinit soupis všech věcí, které byli zabaveny a které Vám nepatří, opatřit k nim všechny možné důkazy (účtenky, faktury, svědectví sousedů a pod.) a toto vše zaslat na exekutorskou kancelář s žádostí o vyjmutí z plnění Vaší exekuce. Samozřejmě zažádejte o vyjmutí z exekučního plnění i vše, co Váš manžel potřebuje k výkonu zaměstnání, ani na toto nemají nárok. Zároveň písemně zažádejte exekutorskou kancelář o zaslání vyčíslení Vašich dosavadních plateb a co z této již vymožené částky bylo umořeno k VZP. To pak porovnejte s dluhem u VZP, čímž zjistíte, zda po Vás exekuce není již vymáhána opakovaně. Nikdy však neposílejte originály dokladů, ale pořízené kopie.

Pokud bude ze strany VZP a exekutorské kanceláře vše v pořádku, opět písemně exekutorskou kancelář požádejte o splácení nejdříve jistiny a poté až úroků, tím se Vám přestane dluh o nekonečné úroky navyšovat.

Zda jste skutečně nemajetná, tedy nemáte vůbec žádný majetek (dům, byt, auto a pod.), nemáte opravdu ani žádný jiný příjem, je možno požádat o zastavení exekuce z důvodů nemajetnosti. Návrh se musí podat u příslušného exekutora. Už se to v několika případech i podařilo, že z důvodu nemajetnosti byla exekuce zastavena.

Zda jste však zjistila pochybení ze strany exekutorské kanceláře, můžete si stěžovat (písemně) na Exekutorskou komoru do Brna, nebo do Prahy, jejichž kontakty naleznete na našich stránkách, nebo podat tr. oznámení na PČR, či žalobu k soudu, avšak s tím by Vám měl již pomoci advokát.

Pokud nesouhlasíte s současnými exekučními zákony, stačí vyplnit kontaktní formulář: https://neopravnene-exekuce-obrana.webnode.cz/pridejte-se-k-nam/

Přeji hodně sil.
Hana K.

pořadí nákladů exekuce

Poláček Pavel | 26.03.2014

Dobrý den,
Hledal jsem ve Vaší poradně odpověď na otázku jak je tomu u mého exekučního řízení v případě že mi exekutor provádí srážky ze mzdy.Zda z jistiny 115 000 Kč si může přednostně odečíst část svých nákladů na exekuci.V důsledku tohoto mi nabíhají ale smluvní sankce.Pokud bych požádal aby srážky byly určena pouze na jistinu,může přesto exekutor si přednostně odečíst svojí odměnu a v jaké procentní výši.Mám ještě jednu exekuci a přednostní odečet exekučních nákladů zvyšuje mojí pohledávku o pokuty.Moc děkuji za Vaší odpověď.

Re: pořadí nákladů exekuce

Hana.exe@seznam.cz | 12.04.2014

Dobrý den, pne Pavle,

na Váš dotaz Vám nemohu jednoznačně odpovět, jelikož neznám bližší, k tomuto potřebné informace. Zde záleží na dalších skutečnostech, např. časovém postupu jednotlivých úkonů na základě Vašich příp. žádostí a požadavků, sankce a pkuty (jaké? ) a na základě čeho Vám vznikají apod. Velmi obecně Vám mohu potvrdit, že po vznesení žádosti, aby Vám ze strhávaných financí byla mořena nejdříve jistina z exekuce, by tak měla exekutorská kancelář učinit a to bez jakýchkoliv dalších sankcí, nebo pokut.

Více info též zde: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-120

Také je třeba zdůraznit, že nejsme bezplatná individuální poradna pro jednotlivé kauzy, avšak snažíme se hromadně s poškozenými lidmi v této problematice poukazovat na exekuční likvidační legislativu, která je protiústavní a naprosto v rozporu s LZPS s cílem dosžením změny exekuční legislativy, avšak dle možností samozřejmě ráda poradím každému.
Ve Vašem případě bych Vám s Vašim dotazem spíše doporučila obrátit se přímo na Exekutorskou komoru v Brně, nebo Praze, jejichž kontakty naleznete též zde na webových stránkách. Dotaz je potřeba vznést stručně, avšak srozumitelně se všemi důležitými údaji a to písemnou formou - stačí emailem. Po zkušenosti doporučuji dotaz směrovat spíše do Brna, jsou zde více pružnější a případům se věnují obsáhleji.

Pokud nesouhlasíte se současnými exekučními zákony, stačí vyplnit formulář, viz.odkaz: https://neopravnene-exekuce-obrana.webnode.cz/pridejte-se-k-nam/

Přeji hodně sil.
Hana K.
hana.exe@seznam.cz

Exekuce na dlužné výživné

Ladislav | 17.03.2014

Dobrý den
Ne moji vinou jsem zaplatil dlužné výživné ve výši 16500 Kč o 14 dní později po nabytí právní moci rozsudku, Byl jsem zastupován právničkou ,která mi ovšem neoznámila toto nabytí právní moci a až po mých opakovaných telefon. dotazech právničce...jsem zaptatil --ale pozdě.
Výsledkem byla podaná exekuce- která trvala 8 měsíců-stála mě 80 000Kč.../zastupoval mě již jiný právník/
Dotaz: 1.můžu od bývalé právničky vymáhat náhradu škody?
2. S exekutorem jsme ihned komunikovali- co se stane když exekutor poslal peníze protistranně podruhé- a ta by se tak neoprávněně obohatila o dlužné výživné -nyní již podruhé ? zatím to tak podle výpočtu nákladů exekuce vypadá....
Děkuji Ladislav

Re: Exekuce na dlužné výživné

hana.exe@seznam.cz | 12.04.2014

Dobrý den, pane Ladislave,

pokud jste měl ve Vaší věci právní zastoupení na základě Plné moci a řádně jste hradil dle ujednání této Vaší právničce její smluvní odměnu a přesto Vás svojí neúplnou činností uvedla do dalších nepříjemností s tímto sovisející, pak se Vaše právní zástupkyně skutečně dopustila pochybení, které Vás poškodilo a proto můžete vzniklou náhradu škody požadovat po ní.

Pokud jste si jistý, že byl po Vás neoprávněně exekučně vymáhán vzniklý dluh podruhé, pak je třeba okamžitě o této skutečnosti písemně a doporučeně obeznámit exekutorskou kancelář s požadavkem, aby byla exekuce vedená proti Vám okamžitě zastavená a zároveň požadujte, aby finanční čásku, kterou Vám exekutorská kancelař strhávala již neoprávněně podruhé, vrátila neprodleně zpět na Váš účet, jelikož se tímto exekutorská kancelář neoprávněně obohatila.

Jelikož sám nemáte možnost jak s Vašimi exekuovanými financemi manipulovat a nakládat, tuto odpovědnost drží pouze a jen exekutorská kancelář, která však nesmí svým pochybením lidi poškozovat, tedy i zde po prokázání této skutečnosti se můžete dožadovat odškodnění vzniklých škod, které Vám vznikly např. tím, že jste si finance na druhé, již neoprávněné vymáhání musel půjčit a to i s úroky apod.
Jestliže se bude exekutorská kancelář bránit opravným prostředkům, nezbyde Vám, než se opět obrátit na soud. Zda jste však opět v zastoupení jiného advokáta, měl by Vám tyto rady a úkony provádět on, jinak nechápu, za co mu hradíte jeho odměny.

Pokud nesouhlasíte se současnými exekučními zákony, stačí vyplnit formulář, viz.odkaz: https://neopravnene-exekuce-obrana.webnode.cz/pridejte-se-k-nam/

Přeji hodně sil.
Hana K
hana.exe@seznam.czEXEKUCE

Lenka | 05.01.2014

Dobrý den,

předně |Vám chci poděkovat za Váš blok a rady ohledně exekucí. Jsem jedna z mnoha, kdy jsem se dostala do situace, dlužila jsem, kdy z důvodů rozvodu atd. jsem nebyla schopna splácet.byla na mne vydána exekuce, splácela jsem, exekutor byl odvolán, druhý exekutor pravidelně splácím je opět odvolán a nyní budu mít 3 exekuora behem 3 let. Každý si účtuje náklady na exekuci, což jsou tisíce..

Neví, zda náklady na exekuci v částce 20 tis., která mi je učtována bez rozepsání za co... je morální. Na můj dotaz, kdy jsem žádala rozpis uhrazených úroků, jistiny atd. mi neodpověděl ani po 30 dnech,.

Kontaktovala jsem oprávněného a zjistila jsem, že platby za r. 2011, které jsem posílala ex. tak nebyly oprávněnému zaslány ani jednou tzn. ani 1 Kč, z r. 2012 moje splátky činily cca 8000 a ex. poslal jen 2700 kč bez toho, aniž bych věděla zda peníze použil na n áklady exekuce. ba naopka mi dal sříkaz na srážky ze mzdy v částce cca 9000 kč na náklady exekuce, aniž bych dostala na tuto částku příkaz na náhradu exekuce.

Zaplatila jsem daleko víc, peníze k oprávněnému nebyly doručeny a rozdíl prostě nevím kde je..Chci podat stížnost na exekutorskou komoru, nevím zda do Prahy nebo do brna a nebo zároven na soud.

Děkuji Vám a v novém roce přeji hodně síly a odvahy pomoc těm, kteří to potřebují.


Re: EXEKUCE

hana.exe@seznam.cz | 05.01.2014

Dobrý den, paní Lenko, budu-li vycházet pouze z Vašeho popisu událostí bez dalších bližších informací, podle všeho se skutečně může jednat o neoprávněné vymáhaní exekuce, kterých je díky naší exekuční legislativě velmi mnoho a jen těžko se takto poškození domáhají nápravy. Rozhodně trvejte vždy písemně a doporučeně Vašeho stávajícího exekutora o vyčíslení Vaší pohledávky včetně již započítaných Vašich uskutečněných splátek. Zároveň zažádejte, aby Vašimi splátkami byla mořena nejdříve jistina. Kdykoliv a kamkoliv budete psát, (telefonování není spolehlivé), vždy pište jen doporučeně, avšak hlavně na závěr Vaší žádosti (nikoli prosbě) napište větu, že žádáte o písemnou odpověď a řádné vyjádření, příp.zjednání nápravy. Pokud nebudete tuto větu uvádět, skutečně Vám ani písemně odpovídat nemusí. Pokud je exekuce předávaná jiným a jiným exekutorským kancelářím, již si své odměny navyšovat nesmí, ta je již jednou stanovena. Zároveň si ověřujte, zda jsou Vaše splátky řádně zasílány na správný účet nového exekutora, i toto je již nový fenomén, kdy když je exekutor odvolán, bývá mu zablokován účet a Vy se již nemáte šanci dovědět, kam se poděly Vaše splátky, tím spíše, když odvolaný exekutor ještě před blokací účtu stačil finance vybrat. Pečlivě si schovávejte doklady prokazující Vaše řádné splácení. Pokud je skutečně vše tak, jak popisujete, pak rozhodně napište na Exekutorskou komoru, můžete jak do Prahy, tak do Brna, avšak v Brně reagují pružněji. Vše jim pečlivě rozepište, přiložte kopie prokazující Vaše tvrzení, zejména účetní doklady o Vašich řádných splátkách a přiložte též kopii vyjádření oprávněného, kolik mu bylo do této doby z Vašeho dluhu (splátek) vyplaceno a opět žádejte o okamžité zjednání nápravy. Dále máte možnost na exekutora, který byl odvolaný a nevydal finance oprávněnému, podat na PČR trestní oznámení o podezření ze spáchání tr.činu podvodu a zpronevěry Vašich financí. PČR po prošetření a shledání, že se skutečně o zpronevěru a podvod jedná, sami podají žalobu k soudu, což je pro Vás výhoda. K soudnímu jednání však již doporučuji oslovit spolehlivého advokáta. Jelikož však nejsme bezplatná právní poradna, avšak zabýváme se bojem proti těmto amorálním a likvidačním exekučním zákonům, které jsou jednoznačně protiústavní a v rozporu s Listinou základních práv a svobod, budeme rádi, když nás podpoříte na: https://neopravnene-exekuce-obrana.webnode.cz/pridejte-se-k-nam/ Pokud máte další jakékoliv dotazy, kdykoliv mne kontaktujte. Přeji hodně sil.

Exekuce opět vymáhaná

Jana | 26.12.2013

Dobry den,
moj priatel jel raz na cierno metrom (nevsimol si, ze jeho casova jizdenka zostala doma). Dostal pokutu 50kc, vzhladom k tomu ake hekticke obdobie vtedy bolo, uplne na to zabudol a odstahoval sa do zahranicia. Avsak sud dorucil ziadost o vyplatenie pokuty a sudnych nakladov, dohromady to bolo necelych 8000. Toto bolo na konci roka 2009. Vsetko zaplatil a ma aj o zaplateni potvrdenie. 30.10. tohto roka si prevzal na poste doporuceny dopis o nariadeni exekuce zrazkami zo mzdy vo vyske tych necelych 8000 + naklady exekucie (tie neboli vobec vycislene) a oprvaneny je Tessile Ditta. Samozrejme sa mu nepodarilo dovolat a ked volal exekutorovi JUDr. F...., kde to zodvihla len nejaka pani a povedala mu, ze ak sa mu nepaci, nech poda navrh. Tak teda na 8. den od dorucenia podal navrh na zastavenie exekucie z jasne danych dovodov a to tych, ze vsetko uz zaplatil pred tymi rokmi. Zatial nemame od exekutora odpoved, ale ucty ma stale zmrazene a z jeho mzdy mu uz tento mesiac strhli 27000kc. Je vobec nejaka sanca ze tie peniaze niekedy dostane spat? Ako najlepsie teraz postupovat?
Dakujem Vam za odpoved
Jana

Exekuce na již dva roky zaplacený dluh.

Vít | 25.12.2013

Dostal jsem neoprávněnou exekuci na dva roky zaplacenou záležitost. Byl podán návrh na zastavení, přesto mi zaměstnavatel začal krátit mzdu. Jak se domoci nápravy a vrácení doslova ukradených prostředků?

Vít...

Re: Exekuce na již dva roky zaplacený dluh.

hana.exe@seznam.cz | 25.12.2013

Dobrý den, pane Vítku,

na Váš dotaz mohu odpovědět jen na základě Vašeho příliš jednoduchého dotazu bez bližších podkladů. Pokud se skutečně jedná prokazatelně o plnění neoprávněné exekuce, i přesto Váš zaměstnavatel jedná v souladu s exekuční legislativou takto u nás likvidačně nastavenou.

Písemně a doporučeně obeznamte Vašeho zaměstnavatele, že máte již u soudu podaný návrh na zastavení neoprávněné exekuce a proto jej žádáte, aby srážky z Vaší mzdy pouze deponoval, nikoli je odesílal exekutorské kanceláři a to do doby soudního rozhodnutí a jeho nabití právní moci. K této žádosti přiložte kopii podaného návrhu. Tento úkon požadujte i po exekutorské kanceláři. Podaný návrh (nemá odkladný účinek) ještě stále neznamená, že je exekuce ukončena, tedy plnění exekuce Vám stále do rozhodnutí běží dál.

Jakmile budete mít pravomocné soudní rozhodnutí, okamžitě požadujte (opět jen písemně a doporučeně) po exekutorské kanceláři o ukončení exekuce a zejména o podání příkazu Vašemu zaměstnavateli k vyplacení Vašich deponovaných financí. Toto soudní rozhodnutí (kopii) též odešlete i Vy svému zaměstnavateli. Následně, pokud bude skutečně soudně rozhodnuto, že byla exekuce neoprávněná, můžete na exekutora podat žalobu a požadovat náhradu vyčíslené škody za co vše Vám vznikla újma neoprávněnou exekucí a deponací Vaší mzdy.

Zároveň doporučuji, aby jste si u věřitele ověřil, zda mu byl Váš dluh skutečně před dvěma roky z Vašich vymožených financí exekutorem vyplacen. Mohlo by se jednat i o zpronevěru. Jestliže Vám nyní exekuce přišla od stejného exekutora, kterému jste již před dvěma roky dlužnou částku uhradil, zvažte možnost podat na něj tr. oznámení za podvod na PČR. Toto je bez jakéhokoliv poplatku. Exekutor skutečně nemůže dvakrát požadovat uhrazení jedné pohledávky. Je zde velké podezření, že si takto může podvodně získávat finanční prostředky pro svoji vlastní potřebu.

Budu ráda, když nám dáte vědět, jak se Vám celá věc podařila vyřešit.

Přeji hodně sil.
Hana

Exekuce

Zdeněk | 25.12.2013

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem,může mi exekutor dát do dražby auto, které mám k podnikání,ale není uvedené ve firmě, ale na jméno.
Jsem OSVČ,živnostník-elektroinstalatér.
Dále pak jsem ručil nemovitostí na hypotéku, část hypotéky byla na mne a manželku.
Po nezaplacení několika splátek jsme podepsali exekutorský zápis.
Byli jsme k tomu doslova přinuceni, za poplatek 18 000,-Kč.
Jelikož jsme se dostali do situace, kdy moje matka onemocněla zhoubnou rakovinou prsu, léčení náklady s tímto spojené nás dostaly do dalších finančních problémů.
Banka dala tuto záležitost exekutorovi, který za jeden rok navýšil dluh víc jak o 100%, což je nemožné zaplatit.
Podal jsem na sebe insolvenci, ale jsem rozvedený se dvěma dětmi,nemocnou matkou,které exekutor sráží část důchodu, mě zabavil z účtu 75 000,-bývalé manželce důchodové spoření.
Jak se mám prosím bránit proti takto neoprávněným navýšením.
Prosím o možnost nějaké rady co udělat,zda je nějaké řešení.
Děkuji za odpověď.
S přáním hezkého dne
Zdeněk ...

Re: Exekuce

hana.exe@seznam.cz | 25.12.2013

Dobrý den, pane Zdeňku,

Vaše situace je skutečně nelehká, avšak podobných případů je na sta tisíce a to jen díky exekučním zákonům, které umožňují v našem státě prakticky cokoli a to i neoprávněné bezpráví, proti kterému je jen těžko vymahatelná náprava.

Dle Vašich informací bez dalších podkladů mohu na věc pohlédnout jen v obecné rovině. Auto dle exekuční legislativy, pokud není psané na firmu, skutečně může být zahrnuto do plnění exekuce. Na druhé straně, jakoukoliv věc v osobním vlastnictví, kterou prokazatelně potřebujete k výkonu svého povolání, nebo podnikání, by exekutor neměl zabavit. Je však na Vás, aby jste tuto skutečnost prokázal.

Píšete, že Vám exekutor exekuci navýšil o 100%. Exekutor sám o sobě by však neměl mít možnost dluh navyšovat o nic jiného, než o svojí odměnu. Nejspíše k tomu však připočítává i další vzniklé náklady, např.soudní náklady, úroky z prodlení apod. pro věřitele, o kterých jste měl být však informován na základě soudního rozhodnutí. Doporučuji si tuto navýšenou částku zkontrolovat a zjistit, zda je vyčíslení správné.

Pokud máte vyhlášenou insolvenci, exekutor již po Vás nic vymáhat nemůže a pokud stále koná, tak koná neoprávněně.

Doporučuji obrátit se na spolehlivého advokáta, pokud si jej nemůžete dovolit, obeznamte veškeré věřitele o Vaší insolvenci a zároveň se obraťte písemnou formou (stačí i emailem) na Exekutorskou komoru s žádostí o prošetření, zda je jednání daného exekutora v souladu se zákonem, požadujte přepočítání navýšení Vaší exekuce exekutorem a zároveň vzneste dotaz, jak je možné, že exekutor stále koná, když již máte vyhlášenou insolvenci. Samozřejmě v případě pochybení požadujte okamžitou nápravu.

Pane Navrátil, jelikož nejsme advokátní kancelář, odpovídám Vám jen v obecné rovině a to jen na základě Vašeho dotazu bez podkladů. Aby poradenství a příp. obrana byla objektivní, je vždy nutné věc posuzovat a přihlížet na skutečnosti i na základě doložených potřebných podkladů a dokumentů. Vždy ke všem žádostem přikládejte kopie prokazující Vaše tvrzení.

Přeji hodně sil.
Hana

Exekuce k vuli dluhu,ktery jiz byl zaplacen.

Martina | 25.12.2013

Dobry den,meli jsme pujcku,kterou jsme nezvladali splacet-banka tuto zalezitost predala pravnikovi,prisel nam rozsudek kde po nas chteli dluh zaplatit-zaplatili jsme dluznou castku asi 43000kc najednou v unoru 2012,v listopadu nam prisel dopis od tehoz pravnika,ze porad tuto castku dluzime,volali jsme mu a on uznal,ze jsme ji uz uhradili,ale ne soudni vylohy asi 18800kc.Sepsali jsme s nim Dohodu o smiru,sepsali jsme s nim splatkovy kalendar a zacali jsme kazdy mesic splacet-od ledna 2013.V srpnu 2013 jsem tuto castku poslala zase,ale ona se mi vratila zpatky na ucet,poslala jsem ji znovu a zase prisla na ucet zpatky-kontaktovali jsme pravnika a tam nam rekli,ze uz nemame zadny dluh.Vcera 26.11.2013 mi zablokovali ucet v bance,sdelili mi,ze je tam exekuce,postou nam prislo vyrozumeni o zahajeni exekuce od soudniho exekutora. Puvodni pravnik,kteremu jsme vse splaceli, podal exekucni navrh exekutorskemu uradu Praha-vychod.Prosim poradte nam,jak mame postupovat,chteji po nas zaplatit asi 70900kc a pritom jsme to puvodnimu pravnikovi zaplatili.Dekuji vam. Martina ...


Re: Exekuce k vuli dluhu,ktery jiz byl zaplacen.

hana.exe@seznam.cz | 25.12.2013

Dobrý den, paní Martino,

podle Vašich informací, které jste mi napsala, se s největší pravděpodobností jedná o neoprávněnou exekuci a její vymáhání. Pokud na toto Vaše tvrzení máte skutečně veškeré potřebné podklady o zaplacení v celé výši, navrhuji, aby jste PÍSEMNĚ a doporučeně s přiloženými kopiemi podkladů obeznámili původního i stávajícího advokáta, banku a též i Exekutorskou komoru se žádostí o prošetření postupu exekutorské kanceláře a samozřejmě s požadavkem na nápravu věci.

Nezapomeňte však, že veškeré Vaše tvrzení je nutné též dokazovat, tedy rozhodně nejsou vhodné tel. rozhovory, kde může být řečeno mnoho zavádějícího, co nebudete moci později prokázat. Pokud prokážete skutečné neoprávněné vymáhání, můžete poté podat žalobu, kde se můžete domáhat i škod, které Vám tímto neoprávněným jednáním i blokací účtu vznikly. Zcela nejlepší by však bylo oslovit spolehlivého advokáta, jelikož nejsme právní poradna a čerpám jen z Vašich informací bez potřebných podkladů.

Přeji hodně sil.
Hana

Exekuce a výživné

Hedvika | 25.12.2013

Dobrý večer,
mluvili jsme spolu dnes telefonicky a tak se dle naší dohody pokusím vysvětlit svůj problém.

Soud mi zvýšil výživné na děti a exmanžel mi měl doplatit zpětně částku 12 000 korun. Nedoplatil a občas nezaplatil ani řádné měsíční výživné. Podala jsem proto exekuci na dlužné výživné 17 500 kč a po dohodě s exekutorkou také na běžné výživné, které nebylo hrazeno včas nebo občas v plné výši tak, jak mělo být. Exmanžel se odvolal a exekutorka mi napsala, že jeho plat zaměstnavatel deponuje, ale že mi až do soudu nevyplatí výživné ani dlužné, což bych chápala, ale ani řádné. To nechápu. Soud určil, že mám dostávat 5500 kč měsíčně a nikdo to přece nezpochybňuje, manžel se odvolal proti dlužné částce a ne proti placení řádného výživného. Tato situace trvá již 4 měsíce a z dluhu 17 500 mi teď chybí dalších 23 000 kč. Nepočítala jsem, že budu takto postižená a nechápu co brání někomu vyplatit mi výživné které není sporné. Nevím z čeho máme teď žít. Nejsem dlužník ale věřitel a stejně jsem postižená. Jsem samoživitelka a mám dvě děti. Když jsem se snažila naléhat na soud a exekutora aby vše urychlil, sdělili mi, že to není ještě tak dlouho.......
......ale nyní exmanžel podal návrh na oddlužení, zavolala jsem to exekutorce a ta mi řekla, že tím vše padá a musí se počkat jestli mu to soud schválí a až pak bude v případě, že mu to nepovolí soud o mé výživné......pokud ho oddlužní,což považuji za naprostou prsárnu, protože jsem zároveň největší věřitel ještě jiných dluhů, bude smáznuto také naše výživné ode dne podání návrhu............
Otázka zní: JAK SE DOMŮŽU VÝŽIVNÉHO, TEĎ! za rok už budu v exekuci já a domůžu se ho?.....můj příjem je 14 000 kč a exmanželův 23 000 kč. Já mám dvě děti 12 a 16 let.
.
.........o dalších dluzích ,které jsem raději zaplatila ač nebyly moje až příště.........

S pozdravem Hedvika ...

Re: Exekuce a výživné

hana.exe@seznam.cz | 25.12.2013

Dobrý den, paní Hedviko,

pro jistotu Vám napíši, jak se můžete pokusit, aby Vám bylo vypláceno běžné výživné na děti. Zaměstnavatel Vašeho býv. manžela finance deponuje správně, avšak aby Vám mohl vyplácet běžné výživné již dříve soudně stanovené, je třeba učinit tyto kroky.

Pokud zaměstnavatel Vašeho býv. manžela deponuje i běžné výživné, které bylo soudně již určeno a nabylo právní moci, na toto rozhodnutí JIŽ ANI NEMŮŽE BÝT podané odvolání. Zaměstnavatel býv. manžela musí deponovat pouze dlužné výživné do doby, než proběhne soud o oddlužení a poté o vzniklém dlužném výživném, nikoli o běžném výživném o kterém již bylo pravomocně rozhodnuto.

Jelikož se finance deponují u zaměstnavatele Vašeho býv. manžela a poté teprve budou vyplaceny exekutorské kanceláři, která je Vám vyplatí jako koncovému oprávněnému, je třeba učinit rozlišení, o jaké fin. částky se jedná, co mají deponovat a co Vám musí vyplácet na účet. Zaměstnavatel Vašeho býv. manžela se toto upřesnění ale musí vůbec dovědět.

Doporučeným dopisem obeznamte zaměstnavatele Vašeho býv. manžela, že Vám zadržují výživné na děti, které již bylo pravomocně soudně nařízené v částce 5 500,-Kč soudním rozhodnutím pod. č. jednacím...ze dne... Tato částka není nikterak rozporovaná a ani se netýká odvolání proti dlužnému výživnému, které vzniklo i z navýšeného výživného, ani žádosti k oddlužení Vašeho býv. manžela. Dále napište, že trváte, aby bylo deponováno pouze dlužné výživné, na které jste podala exekuci, nikoli výživné, které soud již v minulosti pravomocně stanovil a nikdo jej nesporuje (ani nemůže). K dopisu přiložte ověřenou kopii soudního rozhodnutí o běžném výživném, napište jim Vaše č.účtu, kam Vám mají běžné výživné zasílat a to i zpětně deponované. Deponovány mají být pouze finance, které jsou dlužné a rozporované, nikoli běžné již soudně pravomocně stanovené, které nejsou předmětem ŽÁDNÉHO SOUDNÍHO JEDNÁNÍ.

Toto však musí učinit hlavně i exekutor. Exekutorskou kancelář vyzvěte též dopor. dopisem k vydání příkazu pro zaměstnavatele býv. manžela o vyplácení běžného výživného na základě rozsudku ze dne... č. jednací.... Jelikož exekutorská kancelář nechala deponovat u zaměstnavatele Vašeho býv. manžela veškeré finance bez ohledu na soudní rozhodnutí již dříve vydaného, musí nyní poslat zaměstnavateli příkaz k vyplácení běžného výživného, jak jsem již psala výše, které není předmětem žádného soudního jednání a ani není nikterak sporováno.

Opět exekutorské kanceláři zašlete také kopii soudního rozhodnutí, do dopisu uveďte č.jednací a datum nabytí právní moci i č.Vašeho účtu, kam Vám má být běžné výživné BEZ ODKLADNĚ zasíláno. Bez tohoto příkazu zaměstnavatel býv. manžela Vám skutečně nemůže vyplácet ani to běžné výživné, neboť exekutorská kancelář Vám nechala deponovat vše. Tedy trvejte na tom, aby exekutorská kancelář vydala zaměstnavateli Vašeho býv. manžela příkaz k vyplácení běžného, řádně soudně pravomocně stanoveného výživného.

Nemůžou Vám zadržovat výživné, které již bylo soudně stanoveno a není předmětem žádného odvolání, nebo sporování. Mohou deponovat pouze dlužné částky, tedy jen a pouze dluh vzniklý z běžného výživného již soudně stanoveného a částku vzniklou z rozdílu navýšeného výživného, na které se Váš býv. manžel odvolal, tedy jen z toho, co je sporováno, nebo neuhrazeno.

Vyplácení řádného běžného výživného Vám musí být zachováno a pravidelně vypláceno. Pokud se s exekutorským úřadem nedomluvíte, doporučuji dojít na odbor péče o dítě a tam je informovat, že Vám neoprávněně na příkaz exekutorské kanceláře zaměstnavatel Vašeho býv. manžela zadržuje vyplácení řádného soudem pravomocně stanoveného výživného, které není předmětem žádného soudního jednání, ani odvolání.

Pokud si podal Váš býv. manžel návrh na oddlužení, opět se to nemá týkat vyplácení běžného výživného, ale jen jeho vzniklých dluhů.

Tedy závěrem. Exekutorská kancelář nepostupuje dobře, když Vám nechává deponovat i běžné výživné, které je stanoveno na základě již pravomocného rozhodnutí. Po nich je třeba písemně trvat (žádostí, nikoli prosbou) na zjednání nápravy, aby dali příkaz zaměstnavateli Vašeho býv. manžela k vyplácení běžného výživného na Váš účet a k tomu přiložte kopii soudního pravomocného rozhodnutí.

Přeji hodně sil.
HanaRe: Re: Exekuce a výživné

Hedvika | 25.12.2013

Dobrý den paní Hano, děkuji Vám za zprávu a podrobný návod, snad to povede k nějakému výsledku.
Zdravím. Hedvika

Dotaz

Jaromír | 17.11.2013

Dobry den,

prosim Vas jen o informaci jak postupovat v situaci. Moji matku prisel navstivit exekutor do domu, s tim, ze maji zaplatit pohledavku za syna jejiho manzela. Tento syn ale nema vedeny trvaly pobyt v tomto dome a vubec se tam ani nezdrzuje a nebydli. Nema tam vubec zadny majetek. Pred nekolika lety mu soudne zrusili trvaly pobyt na teto adrese. Oni momentalne nevi co maji delat, nebo na koho se obratit. Exekutor jim rekl ze maji uhradit asi 120 000,-KC do 17.09.2013 jinak prijde zabavovat majetek. Jediny majetek, ktery by zabavoval tak nema vubec nic spolecneho s dotycnym, na ktereho je exekuce vedena. Tento postup me neprijde uplne v poradku a prosim Vas tedy o radu jak v tomto pripade postupovat, nebo na koho se obratit. Jak se muzou branit pokud exekutor opravdu prijde zabavovat jejich majetek? Je mozne volat policii v tomto pripade? Urcite nebudou moct prokazat jejich vsechen majetek fakturami nebo paragonem. Jde o hodne veci, ktere jsou uz starsi apod.

Mockrat dekuji za radu.

S pozdraavem a pranim hezkeho dne.

Jaromir


Re: Dotaz

hana.exe@seznam.cz | 17.11.2013

Dobrý den, pane Jaromíre,

tento Váš případ je přesně ukázkový, kterých je bohužel na sta tisíce, kde se naprosto jednoznačně jedná o neoprávněné exekuční plnění, což je v rozporu s LZPS. Jelikož jsem se rozhodla proti těmto exe zvěrstvu veřejně bojovat i za všechny stejně poškozené, avšak bez jejich podpory nemám šanci domoci se jakýchkoliv dalších náprav. Pokud budete mít zájem, napište mi prosím ve stručnosti Vaší zkušenost, jak jste se bránili, s jakým výsledkem a zejména, jaký to mělo na Vás a Vaše rodiče dopad.
Pokud ještě nemáte situaci vyřešenou, v případě, že by k rodičům exekutoři přišli osobně, nesmí do bytu ani vstoupit. Je však samozřejmé, že průkazné břemeno nesete Vy, tedy rozhodně přivolejte PČR a nechte učinit záznam. Je nutné předložit soudní rozhodnutí o zrušení trv. pobytu dlužníka, dále si zajistěte podpis sousedů, že u rodičů dlužník ani není vídán, na majetek, na který nemáte doklady by bylo vhodné pořídit si od někoho spolehlivého z rodiny, nebo známých, že věci Vašim rodičům byli darovány, také se mnoho lidí brání tím, že si nechají notářem napsat Notářský zápis včetně celého seznamu věcí, které patří výlučně do majetku Vašich rodičů. Na základě tohoto Notářského zápisu se rodičům nesmí tyto uvedené věci zabavit. Pokud by se i přes tato veškeré opatření k plnění exe stalo, je nutné na exekutora podat žalobu, dále stížnost na Exekutorskou komoru a žádat o nápravu, pokusit by jste se mohli i o odškodnění za újmu, ktrá Vám tímto vznikla. Dále je nutné, aby jste od exekutorů, ani soudů spojených s dlužníkem v žádném případě nepřebírali poštu a na poště jste obsílky nechali vracet zpět odesílateli s poznámkou, že adresát zde nebylí a ni se zde nezdržuje. Pro všechny případy by bylo dobré též napsat exekutorovi oznámení doporučeným dopisem (zda znáte jeho adresu), že dlužník u rodičů hlášený není, nezdržuje se zde, žádný majetk zde též nemá a nic o něm nevíte, k dopisu doložte kopii soudní rozhodnutí o zrušení trv.pobytu.

Váš případ je přesně ten, proti kterým se snažím veřejně bojovat, smutné je, že člověk, ačkoli nic nedluží, může zcela lehce příjít naprosto o vše a již nemá ani finance na to, aby se mohl řádně po právní stránce bránit.

Přeji v rámci možností hodně síly.

Exekuce na plat

Václav | 12.11.2013

Dobrý den.Mojí přítelkyni přišel po rozvodu exekuční příkaz na srážky ze mzdy,který je bez razítka a čísla spisu na částku asi 100 000 včetně výloh která je už zaplacená.Exekuci platil už její bývalý manžel a má od mzdové ůčetní doklad o zplacení dluhu.Přítelkyně o jeho exekuci nevěděla a ani neví jestli má nějaké další.Navíc spolu mají uředně ověřený doklad že žádný společný majetek nemají.
Moc vás prosím o radu jestli není exekuce neoprávněna a jestli se dá něco delat.

Re: Exekuce na plat

hana.exe@seznam.cz | 13.11.2013

Dobrý den, pane Václave,
exekuční příkaz pro mzdovou účetní by měl obsahovat nejen přidělené č.jednací exekuce, ale i razítko a podpis exekutora. Toto by mohlo být i předtištěno. V exekučním příkazu pro mzdovou účetní ale MUSÍ být jednoznačně uvedeno, na základě čeho exekutor koná toto vymáhání, tz. č.jednací soudního rozhodnutí, které opravňuje exekutora k vymáhání pohledávky. Pokud exekuční příkaz výše uvedené náležitosti neobsahuje, je třeba kontaktovat příslušného exekutora, aby Vám vše objasnil, neboť nelze strhávat exekuci z platu jen na základě jakéhosi neúředního dopisu bez patřičných náležitostí prokazující právní skutečnost, kterou si v této podobě, jak popisujete, může napsat prakticky kdokoliv, kdo se může dopouštět i pokusů o podvod. Rozhodně tedy kontaktujte exekutora, žádejte vysvětlení, na základě čeho má Vaše přítelkyně exekuci na plat, dožadujte se pravomocného soudního rozhodnutí a zjistěte si, proč o tomto nebyla včas Vaše přítelkyně obeznámená. Je s podivem, že Vaší přítelkyni exekutor nejdříve neobeznámil o vzniklé exekuci, na kterou mohla ještě včas reagovat, čímž porušil její práva. Pokud by totiž souhlasila s uhrazením dlužné částky do stanovené doby úhrady, měla by menší exekutorské náklady o cca 50%. Je též nutné obeznámit (písemnou formou doporučeně) exekutorskou kancelář o skutečnostech Vaší přítelkyně, že s bývalým manželem nemá již nic společného, k dopisu přiložte ověřené kopie dokladů, že nemají ani společný majetek spolu s dokladem účetní býv. manžela o již uhrazeném dluhu. Ovšem otázka zní, kdy vůbec tento dluh vznikl, zda ještě za doby SJM a kdy došlo k rozdělení SJM. Exekutor by měl odůvodnit, na základě čeho exekuci provádí u Vaší přítelkyně. Zároveň se také můžete obrátit na Exekutorskou komoru (kontakty naleznete zde na webu), kam písemně vše podrobně rozepište, též pošlete kopie těchto dokladů a žádejte formou stížnosti na prošetřetření věci, příp. narovnání. Mzdová účetní Vaší přítelkyně by neměla zadržovat a krátit mzdu jen na základě exekučního příkazu, který nemá právní náležitosti a který touto formou může napsat skutečně kdokoli. Jelikož neznám bližší podrobnosti, reaguji jen v obecné rovině, doporučuji Vám však obrátit se na spolehlivou advokátní kancelář.
Jelikož je u nás exekuční legislativa protiústavní a nastavena naprosto likvidačně, což je v rozporu s LZPS, moc možností na obranu zde bohužel není, proto se snažíme vyvíjet aktivitu pro nápravu tohoto doslova zvěrstva. Zda s tímto hyenismem též nesouhlasíte, budeme rádi, když nám vyjádříte podporu, stačí vyplnit formulář v menu "Přidejte se k nám", anonymita zůstává zachována.
Přeji hodně sil.

Protiprávní činost

Horvath Drahomír | 03.11.2013

Dobrý Den.Obracim se na vas v zaležitosti mého manžela zhora jmenovaného.V roce 2001 si můj manžel vzal půjčku 10.000,-Kč od muliservisu v Liberci.V datumovaném roce tato splečnost změnila sídlo i název společnosti.Oteto změně nedala mému manželovy vědět,a proto že platebni složenky byli vystavené jen na 6 měsicu po uplinuti této doby nemohl manžel platit sjednané splatky.Nebot adresa teto splečnosti nebyla znama,tato společnost se nezajimala o průběhu splatek.Došlo k prodleni.Prvni kontakt s touto společnosti došlo až po třech letech kdy měla byt půjčka uhrazena.V roce 2004 byl manžel postižen moskovou přihodou,později byl uznan těžce zdravotně postiženym.z diagnozou střžedně těžkou demenci a zbaven spůsobylosti k pravnim úkonum.Je postižen afazii,ochrnuty na pravou polovinu těla.Tedy nemohl psat ani komunikovat s touto splečnosti.Přesto soud rozhodl že jmenovany je povinen zaplatit veškere poplatky aniž by soud prvniho stupně ustanovil opatrovnika k dané kauze.Dnes je na meho manžela uplatnovana exekuce a dluh se vyšplhal z 12.000 tisic na 47.000,-kč.Žádam o laskavé přehodnoceni daného postupu a vramci možnosti m byla dana rada jak dale postupovat při zakonné obraně Děkuji Horvathova Yveta.Soudem stanovena opatrovnice

Re: Protiprávní činost

hana.exe@seznam.cz | 03.11.2013

Dobrý den, paní Horvathová,
ačkoli nejsme advokátní kancelář a nezabýváme se právním poradenstvím jednotlivých případů, ale snažíme se hromadně poukázat na exekuční legislativu, která je nejen protiústavní, ale i v rozporu s LZPS a jelikož ani neznám další Vaše bližší informace, časový sled událostí a důležité podklady k tomuto potřebné, mohu Vám poradit jen v obecné rovině. Pokud soud rozhodl o uznání dluhu Vašeho manžela v době, kdy již byl zbaven svéprávnosti a ještě nebyl určen opatrovník, takovýto rozsudek by měl být protiprávní, neboť tím by Vašemu manželovi bylo upřeno a porušeno ústavou zaručené právo na spravedlivý soudní proces. Jestliže se firma multiservis ve stejném roce, kdy si Váš manžel vzal půjčku, přejmenovala a změnila i své sídlo, měla Vás o této změně informovat, zde doporučuji pečlivě zjistit, zda jste řádně přebírali korespondenci, nebo i různé výpisy vztahující se k úvěru a prověřit, zda i tam nebyla příp. změna firmou oznámená. Je velmi nepravděpodobné, že by jste se o změně dověděli až po třech letech. I přesto, že došlo ke změně sídla i názvu firmy, nutně to však nemuselo znamenat, že došlo i ke změně č.účtu, kam měl Váš manžel, později Vy, řádné splátky dál zasílat. Pokud jste měla k dispozici jen 6 složenek k zaplacení, jak uvádíte, pak jste si mohla složenky opatřit na poště a dál řádně dané splátky hradit. Toto jsou aspekty, které Vám mohly Vaší neznalostí nastat a proto již nyní je vymáhání exekuce soudně oprávněná. Zda je ale skutečně vše přesně tak, jak píšete, doporučuji Vám zkontrolovat si zpětně veškerou došlou korespondenci, zjistit, zda jste Vy i Váš manžel vždy veškeré obsílky převzali a poté písemně uvědomte stávající novou firmu se žádostí o přezkoumání Vašeho případu, zda se nejedná o neoprávněné vymáhání exekuce, stejně tak je vhodné stejnou žádost podat i na Exekutorskou komoru, jejichž kontakty naleznete na našich webových stránkách. Též doporučuji hlídat termíny např. možnosti k odvolání apod. Samozřejmě nejvhodnější by bylo obrátit se na spolehlivou advokátní kancelář. Vždy je však třeba uvádět veškeré a přesné údaje.

Záznamy: 31 - 60 ze 64
<< 1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek