Diskusní téma: Otázky a odpovědi:

Exekuce na plat

Hrubá | 25.10.2013

Dobrý den,
jako zaměstnavatel jsme obdrželi exekuční příkaz na srážky ze mzdy jednoho z našich zaměstnanců, který ale podle jeho slov exekuční příkaz neobdržel a exekuci považuje za neoprávněnou (není si vědom žádného svého dluhu). Je možné se nějak bránit?
Moc děkuji za odpověď.

Re: Exekuce na plat

Hana.exe@seznam.cz | 25.10.2013

Dobrý den, paní Hrubá, protože i sebemnší dluh může být starý až 3 roky, tedy již zapomemutý, je třeba zjistit, o jaký dluh a z jaké doby se týká. Pokud Vám již došel Exekuční příkaz, ten musí být na základě soudního rozhodnutí a od soudu Váš zaměstnanec rozhodně obsílku dostat měl. Na Exekučním příkazu je uvedená adresa jak povinného, tak oprávněného. Doporučuji, aby se Váš zaměstnanec obrátil přímo na exekutorskou kancelář, kde mu musí podat veškeré informace a podrobnosti. Pokud i přesto shlédá, že se jedná o exekuci skutečně neoprávněnou, má možnost podat stížnost a trvat na zjednání nápravy přímo na Exekutorskou komuru (adresy jsou uvedeny na webu), obeznámit samozřejmě i exekutorskou kancelář a pokud bude snaha marná, je nutné se obrátit na soud, k tomuto je vhodné opatřit si schopného právního zástupce. Bohužel i přes dobu prokazovací exekuce běží dál a často exekutoři i velmi pospíchají...

Exekuce na mzdu

Ivana Zelinková | 23.10.2013

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze uvalit exekuci na mzdu, aniž by před tím byl dotčený písemně informován o existenci dluhu?

Re: Exekuce na mzdu

Hana.exe@seznam.cz | 23.10.2013

Dobrý den, paní Zelenková, ačkoli se všude tvrdí, že je každý dlužník předem obeznámen, v reálném životě to tak nebývá. Ovšem i zde platí, že se postup vymáhání exekuce musí řídit exekučními zákony a zde je důleité, zda jste skutečně o dluhu nebyla obeznámena dříve až 3 roky zpětně. Také se vše odvíjí od dalších faktů, jaký dluh Vám vznikl, kdo jej vymáhá a jaký byl k vymáhání zvolen postup. Uvalení exekuce na plat musí projít soudním rozhodnutím a zde jste měla být minimálně soudem obeznámená. Odpovědět Vám lze jen v obecné rovině, jelikož k posouzení je třeba vědět více konkrétních údajů. Pokud máte zájem podpořit nás v hromadném boji proti neoprávněným a likvidačním exekučním zákonům, vyplňte prosím kontaktní formulář v menu, nebo mi napište na uvedený email.

Záznamy: 61 - 64 ze 64
<< 1 | 2 | 3

Přidat nový příspěvek