Diskuse

Re: Re: Právník

slávek | 13.09.2013

Mně na NRZP řekli, že řešení je - i když prý již pouze jediné: "vystřílet je" (vládu, parlament a senát)... (Ale to byly ještě volby v nedohlednu. Nedělám si však iluze, jak to opět dopadne - i např. protiústavní "doktorské poplatky"...)

Re: Právník

hana.exe@seznam.cz | 22.09.2013

Milá paní Hanko, děkuji za příspěvek, jen musím s lítostí konstatovat, že i v této oblasti mám své zkušennosti a bohužel vůbec ne pozitivní. Většinou mají na každého klienta u bezplatného právníka na úřadech vyhraněné jen několik minut, neřeší zásadnější problémy a ve své podstatě jsou jejich rady spíše obecného charakteru, s čímž si umí sám poradit alespoň každý průměrně gramotný. Ve finále Vás stejně odkáží na placeného právníka, avšak lidé v exekucích na ně již většinou financí nemají. Co se týče mnoho a mnoho dalších i neziskových organizací, vše je stejné, dokonce některé organizace se tváří jako profesionálové a nabízí bezplatnou pomoc, nakonec se však ve finále jedná o placené služby, čímž se nešťastníci v zoufalé situaci moho dostat do ještě větších problémů a před těmito organizacemi bych tímto zároveň i ráda varovala - BUĎTE HODNĚ OPATRNÍ,

Re: Právník

hana.exe@sezna.cz | 22.09.2013

Milá paní Hanko, děkuji za Váš příspěvek, avšak i s tímto mám své zkušenosti. Většinou mají na kliety bezplaplatní právníci na úřdech čas jen pár minut a na odbornější, či složitější případy Vás stejně odkáží na placenou právní poradnu. Je mnoho dalších organizací, ktré se tváří jako bezplatné, avšak ve finále jde opět o placené služby, což v moha případech zoufalé lidi bez financí uvede do ještě větších problémů, čímž bych všechny tímto zároveň i varovlala před těmito praktikami.

Re: Právník

Jirka | 14.10.2013

Dobrý den,
je to hezké, že na krajských úřadech mají bezplatné právníky, kteří ale za nic neručí a poradí cokoliv.
Já jsem jejich služby taktéž využil a móóć dobře mi poradili. Ta jejich rada mě stála 30 000,- Kč za prohraný soud, a to se jednalo o naprostou banalitu pro právníka. Chtěl jsem jen vědět, zda v okamžité výpovědi ze zaměstnání musím přesně určit, jakou částku mzdy mi zaměstrnavatel nezaplatil v zákonem stanovené lhůtě. Dva právníci v bezplatné právní poradně krajského úřadu mi poradili, že nemusím, tak jsem ve výpovědi přesně nespecifikoval položky mzdy, která mi nebyla uhrazena, jen jsem napsal na jejich radu číslo § ze Zákoníku práce. Jejich "bezplatná pomoc" mne stála 30 000,- Kč.

Posílám úsměv

Hanka | 16.07.2013

Hanko, nedejte se a držte se :)

Re: Posílám úsměv

Julie | 23.08.2013

Bojuji též společně s Hankou. Plaveme, ale břeh je ještě daleko. Zjistila jsem, že ve sněmovně pár poslanců opakovaně dávalo návrhy na změnu exe zákona, ale nějakou "shodou okolností" nikdy nebyl čas je projednat. Asi nejvíc se o toto téma zajímal Stanislav Polčák ze STAN. Téma šlo ale napříč sněmovnou, zajímal se i Bárta z VV a dokonce existoval návrh změny zákona, který podala KSČM. Toto není politická agitka, autory navrhovaných novel lze najít na stránkách www.psp.cz. Poslední návrh novely měl být projednáván na schůzi PSP 16.8.2013, ale opět se na něj nedostalo (návrh obsahoval nějakou drobnou změnu v možnosti stanovení odměny za "služby" exekutora soudem.
Co mi na tom zákonu nejvíc vadí a dalo by se změnit (technicky, protože eticky je to špatně celé)
1) nezná pojem splátkový kalendář, tzn. dlužné částky se mohou vymáhat okamžitě bez ohledu na sociální situaci "povinného" a není povinnost stanovit splátky s přihlédnutím k majetkovým poměrům povinného,
2) to, že není územní působnost exekutora (spis si mohou mezi sebou exekutoři neomezeně předávat podle toho, jak "oprávněného" napadne, což ztěžuje možnost komunikace s exekutorem, který je na druhém konci republiky a je "ostrý", protože si chce spis uchovat - navíc "oprávnění" toho silně zneužívají),
3) možnost exekuovat důchody včetně invalidních "za to tuším můžeme "poděkovat" takydoktorce práv z Plzně Řápkové z ODS (záměrně nepíšu paní, protože je to holota zlá),
4) neexistuje opravný prostředek proti rozhodnutí exekutora,
5) to, že exekutor je soukromá osoba a ministr spravedlnosti jej může odvolat jen ve velmi výjimečných případech typu pravomocné odsouzení nebo zdravotní nezpůsobilost. Jinak je vše v kompetenci komory exekutorů, která své členy trestá jen v případě vyslovené krádeže či podvodu,
5) nehorázné poplatky za "služby" exekutorů, které narůstají bez ohledu na nominální výši původního dluhu a nejsou zastropované . Nepoměr mezi výši dluhu a hodnotou předmětu exekuce (typicky obstavené nebo dražené nemovitosti kvůli pár tisícovkám dluhu

Re: Re: Posílám úsměv

hana.exe@seznam.cz | 22.09.2013

Tímto bych veřejně ráda poděkovala paní Julii. Její nezjištný charakter, lidskost a porozumění mi pomáhá v nelehké době zvládat doslova boj o přežití, nebýt této vzácné ženy, nejspíše bych zde s vámi již nebyla. O co více mi pomohla, o to větší mi dala impuls a šanci pokračovat v boji proti tomuto exekutorskému zvěrstvu i za všechny ostatní se stejným, tak absolutně bezmocným problémem. Paní Julie, má slova díků neznají mezí, díky Vám snad dostanou i statisíce dalších lidí šanci na zvládnutí tohoto nerovného boje, což je můj cíl. DĚKUJI ZA SEBE I ZA OSTATNÍ ZOUFALÉ LIDIČKY.

Re: Posílám úsměv

hana.exe@seznam.cz | 22.09.2013

Milá paní Hanko, moc Vám děkuji za Vaší podporu, hodně mi tím pomáháte...

Exekutorská mafie

Vladimír | 16.07.2013

Nedejte se zastrašit tou zlodějskou mafií, která se živí na exekucích. Věřte, že nastane čas, kdy tito "lidé" budou koukat na zamřižovaný svět ovšem z té strany, kde není klika.

Re: Exekutorská mafie

hana.exe@seznam.cz | 22.09.2013

Pane Vladimíre, moc Vám děkuji za Vaší podporu, je vlemi potřebná a to i pro mnoho dalších lidí v této likvidační a zoufalé situaci.

Záznamy: 41 - 50 ze 79
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek