Diskuse

nezakonna exekuce - pres rozhodnuti neni dodnes odpurce vyklizen

iva | 02.11.2017

V roce 2015 jsem vyhrala spor o byt, odpurce byl povinen byt vyklidit a vyklizeny mi predat, uhradit mi naklady rizeni, Odpurci podali dovolani, tak vyklizeni bylo odlozeno, do doreseni, zda-li je kupni smlouva, uzavrena jinym nez opravnenym uzivatelem bytu v privatizaci prevedeneho pod druzstvo, absolutne ci relativne neplatna. v mem byte se tedy zdrzuji bez pravniho duvodu, zdarma a jeste pozaduji, abych hradila za ne. Byt byl vyklizeny na zaklade podvodem obsazeneho bytu exekuci jineho nez povinneho, a to po 15 letech soudniho sporu, dodnes mi ani naklady rizeni ani skodu, kterou mi zpusobili hradit nemuseji, jakym zpusobem mam postupovat, pokud v rizeni 3y nejvysi soud musel zrusit nezakonne rozhodnuti, nez rozhodl spravne a nez rozhodl v ramci zakona, spor trva dale, odpurci nehradeji nic a delaji mi dalsi skodu. dekuji

neoprávněná exekuce

MK | 06.01.2017


Mám neoprávněnou exekuci a nevím,jak se bránit. Nabyla právní moci(přestěhovali jsme se a rozhodnutí nám nebylo doručeno).)Podvodnice,která si na nás půjčila(zneužila naše údaje) je ve vyšetřovací vazbě,přesto exekutor sráží nám peníze a chce nám prodat nemovitost. V toto státě je možné všechno a práva se nedovolám.

Re: neoprávněná exekuce

KOBÍ Personnel LTD | 20.06.2017

Nabízíme Vám unikátní projekt KOBÍ (konec bídy), jehož prostřednictvím dokážeme pomoci všem pracujícím lidem pohybujícím se na samém ekonomickém dně, případně v tzv. šedé ekonomice. Dokážeme pomoci těm, kteří se dostali pod "správu" exekutorů, a proto pracují "na černo" a tím se dostávají do závislého postavení.

Jedinou podmínkou této pomoci je, že se takto zadlužený-exekuovaný, zaměstnanec musí stát agenturním zaměstnancem agentury práce Kobí. Tento agenturní zaměstnanec zůstane-může zůstat na své stávající pracovní pozici, ale bude sám rozhodovat o svých penězích, které si v pracovním poměru vydělá. Dostane se tedy ze "správy" exekutorů a závislosti na "černých" zaměstnavatelích. Stane se aktívním správcem svých dluhů, které může řešit dle svého uvážení.

Služba agentury práce Kobí je agenturním zaměstnancům poskytovaná bezplatně.
info@kobi-personnel.cz
www.kobi-personnel.cz

Re: Re: neoprávněná exekuce

??? | 04.09.2017

co to je za podvod? je to prapodivné

Re: neoprávněná exekuce

KOBÍ Personnel LTD | 25.06.2017

Spouštíme unikátní projekt KOBÍ (konec bídy), jehož prostřednictvím dokážeme pomoci všem pracujícím lidem pohybujícím se na samém ekonomickém dně, případně v tzv. šedé ekonomice. Dokážeme pomoci těm, kteří se dostali pod "správu" exekutorů, a proto pracují "na černo" a tím se dostávají do závislého postavení.

Jedinou podmínkou této pomoci je, že se takto zadlužený-exekuovaný, zaměstnanec musí stát agenturním zaměstnancem agentury práce Kobí. Tento agenturní zaměstnanec zůstane-může zůstat na své stávající pracovní pozici, ale bude sám rozhodovat o svých penězích, které si v pracovním poměru vydělá. Dostane se tedy ze "správy" exekutorů a závislosti na "černých" zaměstnavatelích. Stane se aktívním správcem svých dluhů, které může řešit dle svého uvážení.

Služba agentury práce Kobí je agenturním zaměstnancům poskytovaná bezplatně.

Zaměstnavatelům nabízíme převzetí všech exekuovaných zaměstnanců formou outstaffingu, tzn. převzetí stávajících zaměstnanců zaměstnavatele do stavu agenturních zaměstnanců a přidělení těchto zaměstnanců k témuž zaměstnavateli - uživateli.

Nepochybnou výhodou je zbavení se starostí s administrativou, především s personální a mzdovou agendou.

obrana proti neoprávněné exekuci

Veronika | 19.02.2016

Dobrý den,
moc potřebuji radu, jak se dostat z téhle bryndy...
Když shrnu moji situaci – před měsícem a půl mi zablokovali beze slova účet u banky - pomilionu telefonátech jsem dopátrala jméno exekutora a důvod - nezaplacená elektrika u ČEZ.
Po dalším týdnu hovorů, kdy se zjistilo, že exekuce je NEOPRÁVNĚNÁ a ČEZ má fakturu rok starou dávno řádně zaplacenou - naštěstí jsem dohledala platbu v internet. bankovnictví, stále nenastala žádná změna. Jsem teď téměř dva měsíce bez přístupu ke svým penězům na účtu a faktury za nájem a ostatní poplatky se na mě jen valí.
Ale exekutorský úřad mi tvrdí, že dávno exekuci zrušili, banka mi tvrdí, že žádný příkaz o zrušení nemají, dopis o tom, že nedlužím mi takynepřišel - prý odeslán před týdnem!
Dochází mi trpělivost.. A jsem rozhodnutá o podání žaloby.
Jak postupovat dál?
Máte někdo zkušenosti?
Děkuji

Já už prostě nemám slov pokud se mi nepodaří z ČR dostat nezbyde mi než skočit z okna.

haluzak | 17.01.2016

Bohužel, naprosto to samé co je zde psáno, zažívám, zkusil jsem nanečisto bránit se dle ústavy a skončil jsem na dva dny na CPZ. Už toto řeším několik let, jsem velmi psychicky silný a po psychiatrickém vyšetření i naprosto zdravý bez jediné psychické chyby. Přesto ale už mě tady život né že přestává bavit, ale dívat se na to jak rodiče okradou kvůli mému dluhu prostě nedovedu, nemám to jak spaltit, ledvinu prodat nehodlám, navíc, nikde není zastání dokonce i rodiče nechápou co se děje, jdou na ruku spíše exekutorům, nikdo nehledí na ústavu, jsem v absolutně bezvýchodné situaci, ve které je pro mě pro můj klid jediné jedno jediné řešení, zkrátka konec, bohužel říkal jsem vždy že sebevraždu nespáchám, po letech bezvýchodné situace, a naprostého bezpráví, z naprosto všech stran. Můžete být na sebe občané právem hrdí, to vy totiž díky své lhostejnosti a tupé poslušnosti máte narukou krev všech lidí které exekuce dohnala k sebevraždě. můžete si udělat další čárku

zhoršil se můj zdravotní stav

Zlatuše | 06.05.2015

9 hodin dnes 6.5.2015 ráno, přes plot leze opálený muž s reflexní vestou a hrabe se v elektronice vrat. Když na něho zařvu, co tam chce, začne, že je exekutor a jde provádět exekuci. Exekuce prohlášena v roce 2009, zaplacena celá v roce 2009, exekutor Potočka absolutně nekontaktní. Ptám se jakou exekuci, když je vše uhrazeno? Volám policii ČR. Jsem invalidní 3.stupně. Policie přijíždí, ale je k ničemu, protože přes podané odvolání dává Fendrychovi a jeho holomkům zelenou a rychle odjíždí. Upozorňuji, že objekt je ve vlastnictví třetí osoby, mám ji pouze na opatrování a to cele včetně veškerého zařízení. Pouze moje osobní věci jsou doopravdy moje. Exekuce se mně netýká, týká se pána, který se o mne stará, protože syn je moc vytížený a pán skončil po rozvodu na ulici a je rád, že má kde složit hlavu. Když vleze neurvale exekutor dovnitř domu, aniž by se vyzul ze špinavých zablácených bot, jeho opálený zaměstnanec mne u dveří kopne vší silou do stehna. Mezi dveřmi mi zhmoždí ruku druhý jeho zaměstnanec a Fendrych na moje výtky nereaguje, pohledem naopak ty dva povzbuzuje. Nakonec se zmocní 500,- eur, které jsem vybrala ze svého účtu v bance a 3000,-Kč, vystaví potvrzení a protože ví, že mluvím se synem a žádám ho povolání policie, tak rychle odjíždí, s odmítnutím předat protokol, vyúčtování, cokoliv. Sedím a nestačím se divit, co vše je v ČR možné od doby, kdy jsou exekutoři postaveni výše, než soud, jak mne poučil Fendrych. On nebude čekat na Krajský soud až rozhodne o odvolání, on koná teď a hned. Okamžitě jsem za pána doplnila odvolání na Krajský soud, kde jsem popsala dnešní zkušenost. Policii ČR již nevěřím, jak to tak vypadá, je s nimi jedna ruka. Se soudy mám také špatní zkušenosti, protože i když všichni z daní platíme datové schránky, které exekutoři používají bezplatně, tak přesto platíme jejich tzv. náklady na poštovné a to ne ve skutečné výši,ale paušálem. V průběhu exekuce jsem měla dva záchvaty, kdy mi začalo skákat srdce a dostala jsem záchvat. Můj zdravotní stav se zhoršil, zvažuji žalobu proti státu, který dal těmto hyenám moc do rukou, aniž by po nich chtěl slušné chování a hlavně psychologické testy, protože někteří exekutoři se v násilí přímo vyžívají a Fendrych je jedním z nich. Měli by skládat zkoušky i jejich zaměstnanci a to v plném rozsahu, stejně jako psychologické testy, stejně jako když se žádá o zbrojní průkaz.

Člověk zbavený práv státem...

Bekulí | 20.04.2015

To se mi nemůže stát, to si snad řekne každý několikrát za svůj život.....ale... Představte si situaci, že vás zklame váš manžel, manželka, bez vašeho vědomí se zadluží, lže vám a vy žijete stále na růžovém obláčku, jak máte skvělého partnera.

S odstupem času začnou vyplouvat na povrch činy, které způsobil váš protějšek. Ve vaší doposud společné domácnosti vás často navštěvují exekutoři, kteří se chovají jako gestapo. Převracejí vše vzhůru nohama, konfiskují veškerý majetek, jak movitý, tak nemovitý, přebírají se vám i v intimnostech. Klesnete na úplné dno, kdy všichni z blízkého okolí na vás koukají, jak na kriminálníky, a to nejste dlužník, pouze obelhaný partner dlužníka. Vaše děti jsou svědci celého tohoto dění a vy nejste schopni jim situaci reálně vysvětlit, jste z toho všeho v šoku, děti též. V rámci dluhů přicházíte o bydlení a soud vás vystěhuje i s dětmi na ulici bez náhrady bydlení. Dostanete statut bezdomovce a trvalý pobyt máte všichni na ohlašovně městského úřadu. Co dál, jak žít bez domova, základních potřeb, jak se postarat o děti, kde vzít peníze na živobytí? Jak se bránit, když vám zablokuje exekutor i účty a nemůžete zaplatit právní pomoc. Spousty dalších otázek, kdy není jasná odpověď, jak přežít. Rodina vám odmítne azyl, jelikož celý život budovala majetek a co kdyby je navštívil exekutor? A to vězte, že by navštívil. Musíte doufat v zázrak, že budete mít kam složit hlavu - krátkodobá pomoc kamarádů, v mnoha případech cizích lidí. Podáte si žádost o rozvod manželství, jelikož už není možné žít s člověkem, který vám i dětem tolik ublížil a vzal vám i domov. Následně přijde další šok. Děti nejsou zletilé a abyste je měli ve své péči, musíte požádat o předběžné opatření dětí do vlastní péče. Do této situace nastoupí sociální pracovník, kdy přezkoumá majetkové a jiné poměry. Po průzkumu vám oznámí, že děti budou umístěny v dětském domově, jelikož nejste způsobilý rodič, když nemáte bydlení ani dostačující finanční prostředky (máte zablokované i účty u bank). Nepomůže pláč, ani prošení o sociální pomoc, úředník je neoblomný. Jste tedy nuceni stáhnout žádost o rozvod a svěření dětí do péče. Najdete si dvě práce a honíte každou korunu, abyste mohli alespoň být anonymně v podnájmu, nejlépe v hodně vzdáleném městě od místa, kde začalo vaše utrpení. Myslíte si, že když partner předlužil společné jmění manželů a nebydlíte s ním ve společné domácnosti, že budete mít nějakou šanci uspět... Nebudete. Partner bude pracovat na černo, nebude platit daně, sociální, zdravotní pojištění a vy opět budete čelit exekucím. Dokonce nemusí platit ani výživné na děti a vy nemůžete na sociálku, jelikož zase musíte zdokumentovat, kde se zdržujete. Jste hlupák, jestliže chcete řádně žít jako doposud, k čemuž máte dvě práce a přispíváte do sociálního systému. Díky registrům pojišťoven vás exekutor zase brzy objeví a začne neúnosný sled událostí a bezpráví. Stát nedocení ani vaši slušnost, bezúhonnost a snahu se opětovně začlenit do řad spořádaných občanů. A to chci podotknout, že stát vám umožní platit za svoz odpadu hned dvakrát, a to jednou za osoby ve společné domácnosti v podnájmu, kde bydlíte a na ohlašovně městského úřadu, kde se fyzicky nezdržujete, tudíž neděláte ani odpad. Pracovnice městského úřadu vás bude informovat, že stačí přinést nájemní smlouvu, kde bydlíte a poplatky za bezdomovskou adresu vám odpustí. Ale jste opět v pasti, jelikož doložením nájemní smlouvy se ocitnete v registru a za nedlouho vás v podnájmu navštíví jeden z mnoha exekutorů. Tak vám nezbývá, než platit za obě adresy. Další úskalí, které vám stát "nabízí", je v případě, že přijdete o práci a budete se chtít zaregistrovat na pracovním úřadu. Musíte jet do místa trvalého bydliště, kde vás zaregistrují a aby vás převedly do města, kde nyní pobýváte, musíte doložit nájemní smlouvu. Budete opět v registru, do kterého se dostane exekutor. Tato cesta je pro vás tedy nemožná a musíte si práci sehnat co nejdříve a bez pracovního úřadu. Dálší problém je neschopenka, a to když uvedete nájemní adresu, exekutor vás poctí v rámci registru svojí návštěvou. V případě, že uvedete svoji bezdomovskou adresu na neschopenku a přijde vám na onu adresu kontrola v neschopnosti, nenajde vás, jste zase na samém dně a bez dávek v nemoci. Proto nemaroďte!!! Dalším bodem jsou volby, kdy si řeknete jdu volit, ale.... Zase v místě trvalého bydliště, což nedovolí vaše finance a když budete chtít volit v místě kde se zdržujete, pak musíte předložit opět nájemní smlouvu, a to je opět nemožné v rámci ochrany vás a vašich dětí. Další věc, která omezuje, je doručení úřední pošty. Justice, česká správa sociálního zabezpečení a spousty jiných úřadů. Je dobré pořídit si datovou schránku, ale ne všechny úřady chtějí komunikovat přes datovku, byť je to dnes zcela běžná forma komunikace. Těchto věcí omezujících vaše práva je mnoho a často je s podivem, jak stát umožňuje podobným dlužníkům žít lépe, než vám nedlužníkům. Proč člověk, který je problematický, nenese svoji zodpovědnost sám a není důsledně donucen k odpovědnosti za své chování? Nikdy nepochopím, proč stát nehájí práva lidi, kteří chtějí řádně žít? Proč se nezaměří více na primární dlužníky a nepřinutí je veřejnoprospěšnými pracemi přispívat do systému a zároveň je nepřinutí splácet svoje závazky? Stát by tak ušetřil na mzdách, něco by přiteklo zpět státu a lidé, kteří jsou slušní a nedělají dluhy, by opět získali svá práva a konečně by se nemuseli neustále zvedat ze společenského dna. Chápu, že je jednoduché volit cestu menšího odporu, ale chtěli by jste tomuto utrpení jako manžel, či manželka čelit? Žít jako štvaná zvěř? Je to krutá daň za lásku, ale kde brát neustále tu sílu a snažit se vymaňovat z toho dna, kde musíte opakovaně být? Často mě napadá jedna otázka - není lepší na tom dně raději zůstat? Pak Vám nikdo nic nevezme, jak majetek, tak zdraví i vaše právo na život.

Všem lidem

Sára | 24.11.2014

Vážení
Jelikož jste představiteli a zákonodárci tohoto státu,obracím se na Vás,aby jste začali dělat svou práci a konečně změnili zákony týkající se exekucí v ČR.Jistě víte o tom,že zákony upravující průběh exekucí jsou špatné.Jsou ušity na míru vybrané skupině pár desítek soukromých exekutorů,kteří doslova ožebračují statisíce běžných občanů,kteří marně volají po svých právech a bohužel již značnou dobu nejsou vyslyšeni.Chování soudních exekutorů a jejich zaměstnanců je naprosto mimo rámec demokratické společnosti,o morálce ani nemluvě.Na exekutory je přenesena výkonná pravomoc státu,kterou drtivá většina z nich zneužívá ve svůj prospěch,nikdo je žádným způsobem nekontroluje,byť navenek se všichni tváří,že se tak děje.Své způsoby podnikání a praktiky obhajují převážně tím,že pouze vykonávají nařízení soudu,což ovšem není pravda,je to pouze jejich kamufláž toho,co dělají ve skutečnosti.Neskutečným způsobem využívají a zneužívají pravomoce,jež jsou jim zákonem přiřčenyNeustále posloucháme Vaše sliby,že tento systém změníte,ovšem změny se stále nemůžeme dočkat.Slibovali jste nám je před volbami i v programovém prohlášení vlády.
To,že sedíte v poslaneckých lavicích je výsada,kterou jsme vám dali my voliči,není to Vaše právo,to si v prvé řadě uvědomte.A právě proti nám,Vašim voličům,jsou zaměřeny zákony upravující průběh exekucí.Volili jsme Vás proto,aby jste pracovali pro naše blaho,ne pro blaho vybrané skupiny zločinců.kteří se živí jako exekutoři.Tito zcela popírají smysl výkonu exekucí,kdy jejich hlavním cílem je osobní prospěch a ne uspokojení oprávněného.Běžně skupují spolu s advokátními kancelářemi drobné pohledávky,které navyšují o astronomické náklady,které žádají uhradit.Neustále se ohánějí tím,že tyto náklady jsou nezbytné,kdy z nich hradí provoz svých institucí,pravda je ale taková,že z takto uloupených peněz si hradí luxusní budovy s kancelářemi,drahá auta pro sebe i zaměstnance a není vyjímkou,že sponzorují různé aktivity včetně sportovních klubů.Proto je jejich mýtus ohledně důvodnosti nákladů výsměchem Vám politikům,ale hlavně běžným občanům.Nepopírám fakt,že dluhy je třeba platit,ovšem je nutné toto vymáhat způsobem odpovídajícím geopolitickému umístění České republiky.Je naprosto běžné,že soudní exekutoři při výkonu své činnosti užívají nezákonné postupy,trestné činy,duševní vydíraní a jiné ponižující praktiky,kdy nutí občany sáhnout si na dno fyzických i duševních sil.Odmítají zastavit exekuce u lidí,kteří již nic nevlastní a tyto nevymožené dluhy soustavně navyšují.Zcela běžně,když povinný nemá majetek,který má nějakou cenu,mu zabavují i věci bezcenné v pořizovací hodnotě v řádu stokorun,popřípadě starý nehodnotný nábytek a další běžné vybavení domácnosti,které nemá absolutně žádnou hodnotu a v žádné dražbě se neprodá,tudíž se ani nepoužije k úhradě části dluhu,tímto pouze exekutor navýší dluh o náklady za odvoz takovýchto věcí,zabavují se ledničky a pračky rodinám s dětmi a to i v případech,kdy jim tyto zakoupí odbor sociální péče,zabavují se věci citové povahy jako jsou fotografie,či videa dětí uložené v počítači.Tyto praktiky nevedou k úhradě dluhu,pouze mají za úkol dlužníka ponížit,popřípadě donutit půjčit si peníze od lichváře a tím se exekutora zbavit.V drtivé většině exekucí je původní dluh v řádech deseti až stokorun,kdy po zásahu exekutora se tyto navýší až na stonásobky,a není to pouze vyjímečný exces,je to běžné.
Začněte konečně chránit své občany a umožněte jim slušně žít,exekutoři si z lidí udělali doslova otroky a nikdo je nekontroluje,jejich komora je výsměchem,vždyť kontrolují sami sebe.Jak je možné,že nikdo z nich nenese řádnou zodpovědnost za porušování zákonů?Ročně si na ně stěžují tisíce poškozených,jsou podávána trestní oznámení,ale nikdo není potrestán.Jak je možné,že mohou dokonce porušovat ústavu a listinu základních práv a svobod občana?Jakto,že mohou násilně vstupovat do obydlí,když toto nesmí bez povolení soudu ani policie?Přitom v Ústavě se jasně píše o nedotknutelnosti obydlí.Zastavte konečně tyto šmejdy,zneužívají výsady,jež jste jim dali a vzhledem k tomu,že jejich praktikami trpí statisíce lidí,dovoluji si to nazvat genocidou podporovanou státem.Přestaňte podléhat tlakům těchto zájmových skupin a přispějte k ochraně svých občanů,což je Vaše povinnost.V ochraně práv občanů v této problematice stát selhává
zásadním způsobem a nikdo z nás přeci nechce,aby se lidé začali bránit sami,ale velice brzy jim nic jiného nezbyde.
Nejsem schopen,ani ochoten uvěřit tomu,že si tyto paskvily zákonů neuvědomujete a nadále se snažíte je nezměnit.Jako běžný občan to vnímám tak,že se to děje z jednoho ze dvou možných důvodů.Buďto je část z Vás osobně na tomto byznyse zainteresována,anebo jste tak hloupí,že už si ani neuvědomujete,že Vám exekutoři lžou,když Vás o potřebnosti tohoto způsobu výkonu exekucí přesvědčují.
Omlouvám se Vám poctivým,kteří jste ve sněmovně patrně v menšině,což je zřejmé z toho,že tyto změny nejste schopni prosadit.Sami víte,kdo máte čisté svědomí a za Vaši poctivost Vám děkuji.
Neustále si necháte dělat analýzy toho,jak jsou exekuce skvěle účinné namísto toho,aby jste začali s fyzickými kontrolami exekutorů.A jestli náhodou netušíte,co je námi občany vnímáno jako nezákonné,pak si dovolím Vám to nastínit.
Většina exekucí je nařizována tak,že se ve věci užívá fiktivního doručování písemností,a to i v případech,kdy je to nezákonné.Jediným důvodem je snaha zainteresovaných o to,aby se povinnému stížila možnost obrany.Tato je velice důležitá,jelikož jsou nařizovány exekuce u již zaplacených,či promlčených pohledávek.Dluh je tak šílený zločin,že na rozdíl od vraždy nemá promlčecí dobu,to je prostě absurdní.Na tomto byznyse se podílejí pouze právně vzdělané osoby,kterým se běžný občan nemá šanci ubránit ani u soudů,které většinou postupují formalisticky a nezohledňují jednotlivé aspekty konkrétního případu.Oprávněným jsou přiznávány enormní náklady,stejně tak exekutorům.Pohledávky se překupují tak běžně,že u soudu ani nezazní původní věřitel a nelze tak prokázat oprávněnost těchto nároků.Samotná pohledávka je přímo směšná konečně vymáhané částce,oprávněný je mimo celý proces,primárně jde o uspokojení právníků a exekutorů,kteří své náklady vymáhají velice brutálně.Často se stává,že exekutoři povinného oberou až na kost a přesto oprávněný žádné peníze nezíská,tak jaký smysl má taková exekuce ???
A tím se dostáváme právě k postupům exekutorů.Ty jsou tak mimo ústavu a morálku,že se jen těžko hledají slušná slova pro jejich popis.Exekuce jsou naprosto likvidační pro většinu exekuovaných,jsou prováděny všemi způsoby najednou,na účtech jsou zabavovány i opakující se dávky poskytované státem,byť jsou ze zákona nepostižitelné.Po nájezdech exekučních komand zůstavají povinní v prázdných bytech zcela bez prostředků bez ohledu na to,že se starají o děti a musejí platit nájem,potraviny,či školné.Jsou zabavovány i drobnosti,které nemají jinou,než duševní hodnotu a věci,které jsou nezbytné pro chod domácnosti,jako je lednice,pračka a podobně.Běžně vykonavatelé exekutorů chodí ve skupinkách,které chodí po bytech v obuvi,vyhrožují povinným,vydírají je a chovají se hrubě i v přítomnosti dětí a důchodců.Na tyto osoby je přenesena pravomoc exekutora,ale nikdo nezkoumá jejich bezúhonnost jak trestní,tak morální a nepochybně tito nesplňují kritéria,na základě kterých je umožněno exekutorovi vykonávat exekuční činnost.Policie v těchto případech zůstává nečinná,trestní oznámení a stížnosti končí odloženy.
Jsou oprávněni vstupovat v nepřítomnosti povinného do jeho obydlí i do míst,kde majetek pouze předpokládají,což bez povolení soudu nemůže ani policie.Toto je zcela jednoznačně v rozporu s ústavou,stejně jako právo na důstojné zacházení a právo na majetek.
Vůči velké části dlužníků jsou vedeny vícečetné exekuce,které nejsou slučovány,jejich náklady jsou vymáhány jednotlivě.Exekutoři odmítají zastavovat exekuce pro nemajetnost i u osob,které nic nemají,tyto exekuce tak neustále narůstají o penále a jsou prakticky nevymožitelné.
Na jednu stranu je stavěn exekutor do role podnikatele,na druhou stranu nenese žádné riziko ztráty,kdy jeho náklady jsou přiznávány i v neúspěšných exekucích,což je naprosto diskriminační systém vůči ostatním podnikatelům,kteří riziko ztráty nesou.
Dalším neskutečným paskvilem je rozhodovací pravomoc exekutora,kdy sám sobě určí náklady a následně je sám vymáhá,toto naprosto vylučuje objektivitu těchto nákladů,které jsou tak neúměrně vysoké,že jsou výsměchem národu,který má určenu minimální mzdu ve výši 9200 Kč za měsíc.
Další ohavností je vymáhání pohledávek po těch,kteří své dluhy nezpůsobili.Jedná se hlavně o děti,které v den plnoletosti zjišťují,že za ně rodiče nezaplatili za svoz odpadu,popřípadě za ně neuhradili dluh na jízdném.Institut plnoletosti je tedy naco?Popřípadě zodpovědnost rodičů těchto dlužníků?O zabavování společného majetku za dluh jednoho z manželů ani nemluvě.
I když exekutoři tvrdí,že postupují dle zákona,přesto dochází k excesům,kdy jsou pro drobné dluhy draženy nemovitosti,náklady na jednotlivé drobné exekuce jsou mnohonásobkem původního dluhu,dochází k fyzickému i psychickému násilí na povinných a to za Vašeho nečinného přihlížení.

Tímto Vás jako občan vyzývám k tomu,aby jste ve věci začali jako politici všeobecně jednat,zastavte tento exekutorský teror páchaný na svých občanech,jednoznačně nám dejte najevo,že jste tu pro nás a ne pro zájmové skupiny.Změňte zákony,které exekutoři využívají ve svůj prospěch a zastavte tak rozvíjející se genocidu páchanou na Vašich spoluobčanech.
Já osobně odsuzuji tyto nezákonné a ústavě odporující praktiky exekuční mafie a o stejné veřejné odsouzení žádám i Vás.
S pozdravem Sára Stuhliková

Záznamy: 1 - 10 ze 76
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek