Diskuse

Také se rád přidám.

David Michal | 29.05.2013

Už nyní je možné žalovat stát na základě výnosu ÚS o protiústavnosti přísudkové vyhlášky (advokátské tarify).

Dále oběti každého jednoho exekutora, který byl odsousen nejvyšším správním soudem, mohou již nyní po státu požadovat odškodnění.

Tedy je třeba se doopravdy spojit, navzájem se informovat a hledat schopné advokáty, kteří budou spoupracovat.

Re: Také se rád přidám.

Hana | 29.05.2013

Pane Davide, velmi děkuji za povzbuzující, avšak hlavně velmi podstatnou a důležitou informaci. Prosím, mohl by jste se mi ozvat na mail: hana.exe@seznam.cz, velmi bych od Vás potřebovala zjistit bližší informace. Děkuji

Re: Také se rád přidám.

Fantomas | 01.06.2013

Myslíte to dobře, ale takto to nejde. Česky... přísudková vyhláška má pořád "dvojí význam" a se žalobou s podporou nálezu ÚS z tohoto důvodu nemusíte uspět a pravděpodobně neuspějete.
To je na dlouhé povídání... :-)

Re: Re: Také se rád přidám.

Hana | 02.06.2013

Jestli se opravdu vyznáte, jak by jste posoudil následující? Každá rada je pro nás velmi vzácná. Předem děkuji.
https://www.usoud.cz/aktualne/?tx_ttnews[tt_news]=1822&cHash=5ed535f5cbdd1b2f6b3f49d81fe91832



Re: Re: Také se rád přidám.

Zita | 04.06.2013

Umíte nebo dokážete mi říci, co bude následovat v takovéto situaci? Tak tedy, na vlastním příkladu. Je mi 48let. Jsem exekučně zatížena částkou, která se neustále pohybuje směrem nahoru. V současné době je to cca 650 000kč. Mám obstavený majetek, který zbyl. Je vydána dražební vyhláška. Jde o polovinu starého domku, takže případný prodej nepokryje ani náklady pánů exekutorů. Jsem na tom tak ,že nemohu pracovat. Zlomila jsem si nohu v koleni. Před deseti měsíci. Čekají mně další dvě, až tři operace. K tomu mám alergii na saponáty na rukách, atopický ekzém na chodidle té zlomené nohy, tenisový loket, a trhlinu na sítnici levého oka. Pobírám dávky hmotné nouze v částce 3410kč měsíčně. Mrzáka nikdo nezaměstná. I kdybych pracovala, a splácela řekněme tři tisíce měsíčně jako samoživitelka, tak bych měla dluhy na dalších dvacet pět let. Myslím, že tak dlouho ani žít nebudu.
Tak tedy. Extrémní scénář může vypadat takto. Nemovitost se prodá, čímž se nic nevyřeší. Mně vystěhují na ulici, čímž se také nic nevyřeší. Pracovat nebudu, a tím pádem nebudu platit ani dluhy. Neustále budu pobírat dávky hmotné nouze. Takže budu neustále ožebračovat chudák stát. Budu také ožebračovat zdravotní pojišťovnu, protože ani teď nejsem zdravá, a na ulici zdravá nevydržím ani náhodou. A dluhy se pořád platit nebudou, a tím budou stále narůstat.....Tak....a takových lidí je v tomto státě poměrně dost velké množství. Jaký by mohl být scénář? Co si o sobě myslí stát? Co bude dělat s armádou bezdomovců? Co s lidmi na dávkách, bez práce a na ulici? Připomínám jen, že žijeme ve středu kultivované střední Evropy.
I když.....jsou i možná řešení. Můžeme se z tohoto bordelu vystěhovat do ciziny. Nebo možná přijede princ na bílém koni. Nebo, a to je nejpravděpodobnější, to člověk vzdá ,a odejde z tohoto slzavého údolí našeho života, sám a dobrovolně. Asi by to bylo nejlevnější i pro chudák stát. Nemusel by nám lemplům dávat dávky. Nemusel by se starat o nás coby o neschopné a nepřizpůsobivé. Ale hlavně, nemusel by pořád poslouchat ty naše hloupé stezky a nepodložené stížnosti. Nemám pravdu?

Re: Také se rád přidám.

Fantomas | 01.06.2013

Myslíte to dobře, ale pravdu máte bohužel pouze v té poslední větě. Ach jo...
Omlouvám se, pokud Vám beru iluze...

Re: Re: Také se rád přidám.

David Michal | 02.06.2013

Iluze mi neberete. Těžko se smířím s faktem, že prostě není žádná cesta jak se domoci odškodnění pro ty statisíce poškozených lidí. Ta cesta určitě existuje. Jen čím více informací dostávám, tím více vidím jak dlouhý běh to ještě bude. Třeba jednou za deset let se povede. Ale prostě se to povede.

Re: Re: Také se rád přidám.

Hana | 02.06.2013

Jestli se opravdu vyznáte, jak by jste posoudil následující? Každá rada je pro nás velmi vzácná. Předem děkuji.
https://www.usoud.cz/aktualne/?tx_ttnews[tt_news]=1822&cHash=5ed535f5cbdd1b2f6b3f49d81fe91832


Držím palce

Karol | 23.05.2013

Držím palce, aby si celú akciu dotiahla do úspešného konca. Bolo by sa treba obrátiť na Českú televíziu, v poslednej dobe majú veľmi kvalitné diskusie v zastúpení všetkých zúčastnených strán a začať národnú diskusiu na túto tému. Je to veľmi dôležité diskutovať o tom v celej spoločnosti. Chcelo by to niečo podobné ako sa dialo v uplynulých dňoch na tému prezentačných akcí a zájazdov pre dôchodcov. Tu môže pomôcť len občianske povedomie že nejaký takýto problém existuje. Politik sa vždy prikloní k názoru väčšiny, hlavne v medializovaných kauzách.

Re: Držím palce

Hana | 25.05.2013

Dobrý den, děkuji za podporu. Jsme však na samém počátku, je třeba co nejvíce informovat lidi, zejména ty, kterých se tento problém týká, nebo týkal, aby se dověděli o této možnosti a k Hroadné žalobě se připojili. To je nyní priorita, aby nás bylo co nejvíce a mohli jsme věc posunout dále.

Záznamy: 61 - 70 ze 79
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Přidat nový příspěvek